filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Film Independent
2011
http://spiritawards.com/
Data ogłoszenia nominacji:
30 listopada
Data wręczenia nagród:
26 lutego
Independent Spirit
Najlepszy film
wygrane
Czarny łabędź
(2010)
Scott Franklin
,
Arnold Messer
,
Brian Oliver
,
Mike Medavoy
Nina desperacko pragnie zdobyć rolę w "Jeziorze łabędzim". Gdy jej marzenie się spełnia, odkrywa swoją mroczną stronę.
nominacje
127 godzin
(2010)
Danny Boyle
,
John Smithson
,
Christian Colson
Do szpiku kości
(2010)
Alix Madigan
,
Anne Rosellini
Greenberg
(2010)
Scott Rudin
,
Jennifer Jason Leigh
Wszystko w porządku
(2010)
Jordan Horowitz
,
Jeffrey Kusama-Hinte
,
Daniela Taplin Lundberg
,
Gary Gilbert
,
Celine Rattray
,
Philippe Hellmann
Najlepsza aktorka
wygrane
[Natalie Portman]
Natalie Portman
jako Nina Sayers w filmie
Czarny łabędź
(2010)
nominacje
Michelle Williams
Blue Valentine
(2010)
Jennifer Lawrence
Do szpiku kości
(2010)
Greta Gerwig
Greenberg
(2010)
Nicole Kidman
Między światami
(2010)
Annette Bening
Wszystko w porządku
(2010)
Najlepszy aktor
wygrane
[James Franco]
James Franco
jako Aron Ralston w filmie
127 godzin
(2010)
nominacje
John C. Reilly
Cyrus
(2010)
Ronald Bronstein
Go Get Some Rosemary
(2009)
Ben Stiller
Greenberg
(2010)
Aaron Eckhart
Między światami
(2010)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Dale Dickey]
Dale Dickey
jako Merab w filmie
Do szpiku kości
(2010)
nominacje
Daphne Rubin-Vega
Jack uczy się pływać
(2010)
Naomi Watts
Matka i dziecko
(2009)
Ashley Bell
Ostatni egzorcyzm
(2010)
Allison Janney
Życie z wojną w tle
(2009)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[John Hawkes]
John Hawkes
jako Teardrop w filmie
Do szpiku kości
(2010)
nominacje
Bill Murray
Aż po grób
(2009)
John Ortiz
Jack uczy się pływać
(2010)
Samuel L. Jackson
Matka i dziecko
(2009)
Mark Ruffalo
Wszystko w porządku
(2010)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Darren Aronofsky]
Darren Aronofsky
Czarny łabędź
(2010)
nominacje
Danny Boyle
127 godzin
(2010)
Debra Granik
Do szpiku kości
(2010)
John Cameron Mitchell
Między światami
(2010)
Lisa Cholodenko
Wszystko w porządku
(2010)
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Czarny łabędź
(2010)
Matthew Libatique
Nina desperacko pragnie zdobyć rolę w "Jeziorze łabędzim". Gdy jej marzenie się spełnia, odkrywa swoją mroczną stronę.
nominacje
Do szpiku kości
(2010)
Michael McDonough
Greenberg
(2010)
Harris Savides
Mebelki
(2010)
Jody Lee Lipes
Nie opuszczaj mnie
(2010)
Adam Kimmel
Najlepszy debiut scenariuszowy
wygrane
Mebelki
(2010)
Lena Dunham
Aura po ukończonych studiach wraca do matki, gdzie stara się odkryć, co powinna zrobić ze swoim życiem.
nominacje
Jack uczy się pływać
(2010)
Robert Glaudini
Monogamy
(2010)
Evan M. Wiener
,
Dana Adam Shapiro
Obselidia
(2010)
Diane Bell
Witaj, miłości
(2008)
Nicholas Fackler
Najlepszy film debiutancki
wygrane
Aż po grób
(2009)
Dean Zanuck
,
David Gundlach
,
Aaron Schneider
Pustelnik Felix pragnie zorganizować swój pogrzeb za życia.
nominacje
Everything Strange and New
(2009)
A.D. Liano
,
Laura Techera Francia
,
Frazer Bradshaw
Mebelki
(2010)
Kyle Martin
,
Alicia Van Couvering
,
Lena Dunham
Ostatni egzorcyzm
(2010)
Daniel Stamm
,
Eli Roth
,
Thomas A. Bliss
,
Marc Abraham
,
Eric Newman
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Wyjście przez sklep z pamiątkami
(2010)
Banksy
Dokument przedstawia francuskiego sklepikarza, który zapragnął odnaleźć i zaprzyjaźnić się z Banksym, ulicznym artystą o nikomu nieznanej tożsamości.
nominacje
Marwencol
(2010)
Jeff Malmberg
Sweetgrass
(2009)
Lucien Castaing-Taylor
,
Ilisa Barbash
Thunder Soul
(2010)
Mark Landsman
Wojna Restrepo
(2010)
Sebastian Junger
,
Tim Hetherington
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Jak zostać królem
(2010)
Tom Hooper
Jest rok 1939. Jąkający się król Jerzy VI nie może przemawiać do ludu. Pomocy szuka u niekonwencjonalnego specjalisty od dykcji.
nominacje
Kisses
(2008)
Lance Daly
Ludzie Boga
(2010)
Xavier Beauvois
Mademoiselle Chambon
(2009)
Stéphane Brizé
Wujek Boonmee, który potrafi przywołać swoje poprzednie wcielenia
(2010)
Apichatpong Weerasethakul
Najlepszy scenariusz
wygrane
Wszystko w porządku
(2010)
Lisa Cholodenko
,
Stuart Blumberg
Nastoletnie rodzeństwo wychowywane przez dwie matki odnajduje swojego biologicznego ojca.
nominacje
Daj, proszę
(2010)
Nicole Holofcener
Do szpiku kości
(2010)
Debra Granik
,
Anne Rosellini
Między światami
(2010)
David Lindsay-Abaire
Życie z wojną w tle
(2009)
Todd Solondz
Nagroda Specjalna
Nagroda "Prawdziwsze od fikcji" ('Truer than Fiction")
wygrane
Marwencol
(2010)
Jeff Malmberg
nominacje
Summer Pasture
(2010)
Nelson Walker III
,
Lynn True
Sweetgrass
(2009)
Lucien Castaing-Taylor
,
Ilisa Barbash
Nagroda "Someone to Watch"
wygrane
Littlerock
(2010)
Mike Ott
nominacje
Aragh Sagee
(2010)
Hossein Keshavarz
The Wolf Knife
(2010)
Laurel Nakadate
Nagroda im. Johna Cassavetesa
wygrane
Go Get Some Rosemary
(2009)
Benny Safdie
,
Josh Safdie
,
Casey Neistat
,
Tom Scott
nominacje
Lbs.
(2004)
Carmine Famiglietti
,
Matthew Bonifacio
Lovers of Hate
(2010)
Bryan Poyser
,
Megan Gilbride
Obselidia
(2010)
Matthew Medlin
,
Chris Byrne
,
Diane Bell
The Exploding Girl
(2009)
Bradley Rust Gray
,
So Yong Kim
,
Karin Chien
,
Ben Howe
Nagroda im. Roberta Altmana
wygrane
Daj, proszę
(2010)
Lois Smith
,
Rebecca Hall
,
Ann Morgan Guilbert
,
Nicole Holofcener
,
Sarah Steele
,
Amanda Peet
,
Oliver Platt
,
Catherine Keener
Nagroda producencka
wygrane
Meek's Cutoff
(2010)
Anish Savjani
nominacje
Legendarne amerykańskie pidżama party
(2010)
Adele Romanski
Żegnaj Taipei
(2010)
In-Ah Lee
newsy
zobacz wszystkie
"Czarny łabędź" najlepszym filmem niezależnym
Ogłoszono nominacje do niezależnych nagród filmowych
Wyróżnieni w roku 2011
Czarny łabędź
(
4/4
)
Do szpiku kości
(
2/7
)
Wszystko w porządku
(
1/5
)
127 godzin
(
1/3
)
Mebelki
(
1/3
)
Aż po grób
(
1/2
)
Daj, proszę
(
1/2
)
Marwencol
(
1/2
)
Go Get Some Rosemary
(
1/2
)
Jak zostać królem
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.